🔧 Sprzęt i narzędzia

Darmowe programy graficzne, które ułatwiają życie

W życiu każdego blogera przychodzi moment, w którym zderza się z potrzebą zrobienia prostej grafiki, infografiki czy innej szalonej rzeczy, na którą człowiek wpadnie. I nagle okazuje się, że Paint, nie wystarcza, a w sercu zasiane zostaje ziarno niepokoju

Oscar Rak

W życiu każdego blogera przychodzi moment, w którym zderza się z potrzebą zrobienia prostej grafiki, infografiki czy innej szalonej rzeczy, na którą człowiek wpadnie. I nagle okazuje się, że Paint, nie wystarcza, a w sercu zasiane zostaje ziarno niepokoju. Czy wydawać miliony monet na Photoshopa? Prosić znajomego grafika o pomoc? A może… którego darmowego programu graficznego użyć? Przecież jest ich na pęczki! Zgłębiając się w temat darmowych programów do grafik natrafiłem na setki możliwości i choć wydawało się, że każda z nich ma to coś, po chwili okazywało się, iż rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Aby zaoszczędzić Twój czas i nie zrazić do grafiki postanowiłem wyselekcjonować 7 programów, w których stworzysz idealną grafikę w kilka minut bez większego wysiłku i rwania włosów z głowy. Oto rzeczona rakowa złota dziesiątka darmowych programów graficznych!

Canva

Zdecydowanie jeden z najfajniejszych programów graficznych, w którym można stworzyć cuda - od loga, przez grafikę na bloga czy social media, po plakat bądź wizytówkę. Dobra wiadomość dla osób, które nie mają dobrego zmysłu graficznego, albo najzwyczajniej w świecie nie czują tematu - twórca tego narzędzia zatroszczył się o Was i stworzył ogromną ilość szablonów, które można personalizować według uznania. Część z nich jest darmowa, a część płatna, jednak nie są to jakieś horrendalne ceny. Ponadto cały panel jest mocno intuicyjny i każdy powinien się z nim odnaleźć. Program dostępny w przeglądarce oraz aplikacji na iPada.

PicMonkey

PicMonkey jest programem, w którym bardzo szybko i sprawnie możemy poprawić wygląd zdjęcia, nanieść na nie tekst, bądź stworzyć prostą grafikę. Jakiś czas temu pojawiły się również szablony, które pomogą stworzyć różne grafiki do social media, jednak ładnych, bezpłatnych szablonów jest tutaj bardzo mało.Program dostępny w przeglądarce.

Gimp

Narzędzie znane chyba od zawsze. To jeden z prawdziwych dinozaurów programów graficznych, bo na rynku pojawił się jako jeden z pierwszych. Spokojnie pozwoli Ci tworzyć zaawansowane grafiki, ale uwaga: nie jest zbyt przyjazny w obsłudze. Jednak jeśli jesteś wytrzymały i cierpliwy- będziesz w stanie nim tworzyć cuda!Program dostępny na Windows, Mac iOS oraz Linux.

Pixlr

Jeżeli potrzebujesz konkretnego programu do obróbki zdjęć na komputer i smartfon, to odpowiedź jest jedna - Pixlr. Narzędzie to oferuje ponad  600 efektów, nakładek, ramek, a ponadto umożliwia wszystkie czynności, których oczekujemy po edytorach zdjęć, czyli: przycinania, zmiany rozmiaru, wybielania zębów czy usuwania zaczerwienień.Program dostępny na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, w przeglądarce, oprogramowaniu Mac OS oraz Windows.

Easel.ly

To bezpłatne narzędzie pozwalające na tworzenie infografik online. Znajdziesz tutaj kilkanaście darmowych szablonów, które możesz modyfikować do woli według własnego uznania. Poza tym, otrzymujesz dostęp do szerokiej biblioteki ikonek takich jak: strzały, kształty i linie. Możesz eksperymentować z wielkością, kolorem, stylem tekstu. Reasumując: tworzenie infografik jeszcze nigdy nie było tak przyjemne i proste. Program dostępny w przeglądarce.

Photo Pos Pro

Jeśli irytuje Cię praca z programem online, koniecznie odpal Photo Pos Pro! To idealna propozycja dla osób, która potrzebuje bardziej zaawansowanej obróbki zdjęć. Panel programu jest niesamowicie przyjazny w obsłudze, a ponadto wydawca oferuje szereg rozszerzeń i wtyczek, które sprawią, że zakochasz się w obsłudze tego narzędzia!Program dostępny w oprogramowaniu Windows.

Klex

Klex jest łatwym w obsłudze, intuicyjnym narzędziem dla każdego, kto chce tworzyć oszałamiającą grafikę w zaledwie kilka minut. Nie jest on skierowany do wymagających użytkowników oraz profesjonalistów, ale dla osób początkujących. Dostępnych jest wiele szablonów do wyboru, duży wybór efektów i filtrów, a także opcje dostosowywania i ładunek czcionek i zasobów tekstowych.Program dostępny w przeglądarce, na PC, Mac oraz Linux.Oto kilka moich propozycji programów, które wykorzystuję w codziennej pracy. Jakich narzędzi Ty używasz, a zabrakło ich w tym zestawieniu? Proszę podziel się swoimi propozycjami w komentarzu!

Komentarze

Oscar Rak

O Autorze

Mam na imię Oscar i jestem ekspertem od video marketingu oraz komunikacji audiowizualnej.

Pokażę Ci, jak nakręcić film, który będzie sprzedawał i poruszy ciepłą strunę w nawet najtwardszym sercu. Wierzę, że dobrze nagrany materiał to już połowa sukcesu – nie ma znaczenia, czy kręcimy reklamę, czy edukacyjny kurs online.

Podobne artykuły

Odbierz dostęp
do darmowego kursu

dołącz do ponad 1000 osób, które zaczęły już tworzyć video.

Dzięki! Jesteś zapisany i niedługo otrzymasz pierwszy mail z wideo-wskazówkami :)
Ups! Pojawił się problem z przesłaniem Twojego zapisu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami oscarrak.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Goodkloo Oskar Rak prowadzący działalność gospodarczą w Studzienicach (43-215) przy ul. Wilcza 41, NIP 6381821859. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na Polityką Prywatności.